– Zarząd Zakładów Urządzeń Komputerowych Elzab SA z siedzibą w Zabrzu otrzymał od Jarosława Kopańskiego rezygnację z dniem 15 grudnia 2010 roku z funkcji prezesa zarządu oraz członkostwa w zarządzie spółki – czytamy w wydanym 14 grudnia komunikacie Elzabu.

W tej chwili nie są ujawniane oficjalnie powody rezygnacji prezesa Jarosława Kopańskiego. Nieoficjalnie mówi się jednak, że przyczynę stanowią niedawne zmiany w akcjonariacie spółki. Aktualnie znacznie ponad 50 proc. kapitału Elzabu należy do Novitusa.

Nie jest znane również nazwisko następcy Kopańskiego. Dopiero na 20 grudnia br. zostało zwołane Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy spółki i najprawdopodobniej wówczas zapadną decyzje w tej sprawie.

Elzab jest producentem oraz dostawcą urządzeń i systemów wspomagania sprzedaży detalicznej. Jest także firmą specjalizującą się w projektowaniu, produkcji oraz dystrybucji szerokiej gamy kas fiskalnych, urządzeń i systemów kasowych, peryferii i akcesoriów służących do rejestracji i zarządzania sprzedażą, takich jak: wagi elektroniczne, sprawdzarki cen, drukarki niefiskalne, drukarki etykiet, szuflady kasowe, modemy kasowe oraz multipleksery.

Novitus natomiast jest producentem i dostawcą elektroniczno-informatycznych rozwiązań systemowych, wspomagających pracę handlu, usług, logistyki i przemysłu. Spółka przedstawia ofertę urządzeń fiskalnych, czytników i drukarek kodów kreskowych, terminali POS, terminali danych, wag elektronicznych, urządzeń metrycznych oraz oprogramowania.