Obecnie na placu budowy przy ulicy Pułkownika Dąbka 338 w gdyńskiej dzielnicy Pogórze trwają prace ziemne. W ramach inwestycji powstanie obiekt o powierzchni całkowitej 25 tys. mkw., z czego galeria handlowa zajmować będzie 14,5 tys. mkw., funkcjonujący od czerwca br. market budowlany Nomi – 7 tys. mkw. oraz delikatesy Piotr i Paweł – 2 tys. mkw. W centrum znajdzie się ok. 60 lokali handlowo-usługowych oraz food court z siedmioma najemcami. Do tej pory Umowy Najmu podpisały już firmy: CCC, Deichamnn, Karina ZOO, Rossmann, Cukiernia Sowa, Klubokawiarnia, Media Press i Yes.

Inwestycja jest realizowana na zasadach join venture przez spółki FMZ Gdynia należąca do UBM Polska oraz CREDO Gmbh. Komercjalizację prowadzi firma IRES sp. z o.o. (Marta Tymicka, [email protected]).

Wywodząca się z Austrii firma UBM Polska, jest obecna na naszym rynku od 1993 roku, z sukcesem projektując i realizując duże i prestiżowe projekty. Spółki z grupy UBM zajmują się działalnością deweloperską, projektową, budowlaną oraz facility management. Świadczone przez nie usługi obejmują wszystkie fazy opracowywania projektu, włącznie ze sprzedażą inwestorom instytucjonalnym lub indywidualnym. UBM w Polsce aktywnie działa na rynku nieruchomości komercyjnych, hotelarskich oraz nieruchomości mieszkaniowych. Firma posiada trzy oddziały zlokalizowane w głównych miastach Polski: Warszawie, Krakowie i Wrocławiu.

Firma deweloperska Ires Poland to spółka córka austriackiej CREDO Group. Ires Polska zbudował już m.in. koszalińską galerię handlową Emka, CH Klif w Warszawie oraz Skwer Handlowy w Gdańsku. Obecnie firma pracuje nad projektami handlowymi w Gdyni i Słupsku.