W galerii znajdzie się 160 sklepów

Jeśli wniosek nie napotka żadnych przeszkód formalnych to jest szansa, że realizacja projektu rozpocznie się wiosną przyszłego roku. Planowany termin zakończenia budowy to końcówka 2012 roku.

W ramach inwestycji przy ul. Gałczyńskiego i Szosie Chełmińskiej, Irlandczycy chcą zbudować kompleks o powierzchni całkowitej wynoszącej 96 tys. mkw., z czego pod wynajem przeznaczonych zostanie 35 tys. mkw. Parking będzie mógł pomieścić 1,1 tys. samochodów. W galerii znajdzie się ok. 160 sklepów i punktów usługowych. Wiadomo, że w obiekcie pojawi się elektromarket sieci RTV Euro AGD, drogeria Rossmann, Nike, Adidas i sklep obuwniczy Ryłko. Za komercjalizację toruńskiego Solaris Center odpowiada firma DTZ. Projekt architektoniczny przygotowało biuro JSK Architekci. Szacowany koszt przedsięwzięcia to ok. 300 mln zł.

Irlandzka Grupa Inwestycyjna (IGI) jest grupą inwestorską z kapitałem irlandzkim, działającą w sektorze nieruchomości komercyjnych, biurowych oraz obiektów hotelowych. IGI współpracuje bezpośrednio z siostrzaną firmą doradczą: Keyinvest. IGI jako deweloper zaangażowana jest w budowę dużych, nowoczesnych centrów wielofunkcyjnych, między innymi w Opolu, Oświęcimiu, Łomży, Legionowie i Świdnicy. Zarządza powierzchniami komercyjnymi w Warszawie oraz w Pruszkowie. W portfolio inwestycji obsługiwanych przez IGI oraz Keyinvest znalazły się wysokiej klasy biurowce w Warszawie: Bliski Centrum, Antares oraz Cirrus.