GVA Grimley, którego częścią była GVA Outlets, jest jedną z wiodących brytyjskich firm doradczych w dziedzinie nieruchomości komercyjnych. Działa w całej Europie zarządzając, eksploatując i sprzedając projekty związane z centrami typu outlet. Wchodząca w jej skład GVA Outlets, 9 grudnia br. stała się częścią utworzonej przez Liebrecht&wooD firmy Fashion House Group. W jej skład wchodzi również spółka prowadzona dotychczas przez fundusz Liebrecht&wooD.

– Nasza współpraca z zespołem GVA Outlets i GVA Grimley układa się doskonale, chcemy to wykorzystać i na tym bazować. Sytuację postrzegamy jako wielką możliwość wykorzystania sukcesu marki Fashion House w Polsce i Rumunii, jak również wspierania i rozbudowy szerszego portfela zarządzania GVA Outlets – powiedział Patrick Van Den Bossche, dyrektor zarządzający w Grupie Liebrecht&wooD.

Fashion House Group wprowadziła także nową ofertę franczyzową oferującą platformę do inwestycji osób trzecich pod marką Fashion House. Pierwszy franczyzowy Fashion House Outlet Centre budowany jest w Rumunii (Belgrad), a kolejne projekty zostaną ogłoszone w najbliższych miesiącach.

– Opracowaliśmy całkiem nową ofertę łączącą oferowane usługi, proponując pierwszą w sektorze outletowym franczyzę Fashion House – koncept markowego centrum outletowego dla inwestorów i deweloperów, którzy chcą wejść w zwyżkujący sektor outletowy – powiedział Brendon O’Reilly, Dyrektor Zarządzający, Fashion House Group.

Fashion House Group zarządza i eksploatuje trzema centrami outletowymi w Polsce – w Piasecznie, Gdańsku i Sosnowcu oraz obiektami za granicą – w Danii, Szwajcarii, Czechach, Rumunii oraz na Węgrzech. Buduje także obiekty w Rosji (Moskwa i Petersburg), Rumunii (Bukareszt), Serbii (Belgrad) i na Ukrainie (Kijów). W przygotowaniu ma kolejnych 10 projektów.