Nowa w Krasnymstawie galeria handlowa jest zlokalizowana jest w centrum miasta, przy głównym szlaku komunikacyjnym, co ma zapewnić Galerii Perła stały przepływ klientów. Obiekt na dwóch kondygnacjach dysponuje 1,4 tys. mkw. powierzchni najmu.

Projekt architektoniczny galerii stylizacyjnie łączy obiekt z zabudową przestrzenną centrum Krasnegostawu. Budynek Galerii Perła przybiera formę trzech kamieniczek mieszczańskich i nawiązuje do starej zabudowy miasta. W bezpośrednim sąsiedztwie budynku istnieją miejsca parkingowe.

Operatorem spożywczym Galerii Perła są Delikatesy Centrum, które klienci mogą odnaleźć na parterze obiektu. Organizatorem franczyzowej sieci Delikatesy Centrum jest Eurocash Franczyza wchodząca w skład grupy Eurocash. Eurocash to jedyna ogólnopolska firma hurtowa, która nie posiada własnego detalu. Skupia się na dostarczaniu skutecznych rozwiązań dla swoich klientów, a nie na konkurowaniu z nimi. Działalność sieci Delikatesy Centrum została zauważona i doceniona przez różne gremia: Kongregacja Przemysłowo-Handlowa przyznała sieci Delikatesy Centrum statuetkę SYZYF 2007 w kategorii Franczyza Roku.

Najemcami są również Chińskie Centrum Handlu, księgarnia Conrad, punkt sprzedaży Plus, salon Play.