– Zarząd Zakładów Urządzeń Komputerowych ELZAB SA z siedzibą w Zabrzu informuje, że w dniu 15 grudnia 2010 roku otrzymał od Jarka Astramowicza rezygnację z dniem 15 grudnia 2010 roku z funkcji członka Rady Nadzorczej – podaje oficjalny raport spółki.

Wczoraj Retailnet.pl informował o odejściu ze stanowiska prezesa zarządu Elzabu Jarosława Kopańskiego. Tym razem rezygnację złożyło członek rady nadzorczej spółki. Czy to jedyne zmiany – oficjalne źródła nadal nie podają.

29 listopada br. spółka poinformowała natomiast o otrzymaniu od Jarka Astramowicza zawiadomienia o zbyciu akcji Elazbu.

Jarek Astramowicz w ostatnich latach pracował m.in. jako dyrektor generalny w Mercuria Energy Group Ltd, firmie zajmującej się międzynarodowym handlem ropą naftową, paliwami płynnymi i energią elektryczną, a także pełnił prezesa zarządu J&S Energy SA – spółki córki Mercuria Energy Group Ltd, działającej na rynku polskim.

Elzab jest producentem oraz dostawcą urządzeń i systemów wspomagania sprzedaży detalicznej. Jest także firmą specjalizującą się w projektowaniu, produkcji oraz dystrybucji szerokiej gamy kas fiskalnych, urządzeń i systemów kasowych, peryferii i akcesoriów służących do rejestracji i zarządzania sprzedażą, takich jak: wagi elektroniczne, sprawdzarki cen, drukarki niefiskalne, drukarki etykiet, szuflady kasowe, modemy kasowe oraz multipleksery.