W galerii Agora bytom dzieci w wieku do 12 lat będą tworzyć instalacje obrazujące ich marzenia. – Najmłodsi z Bytomia bardzo dobrze znają naszą akcję, ponieważ w trakcie budowy galerii handlowej organizowaliśmy podobną zabawę w Bytomskim Centrum Kultury – mówi Katarzyna Skalska, marketing menedżer w Agora Bytom. – Ta edycja jest dla nas szczególna. Po raz pierwszy od dwóch lat klockowe rzeźby powstaną we wnętrzach Agory – dodaje.

Dzieci spotkają się na placu budowy na poziomie +3, w galerii sztuki. Zabawa zacznie się o godzinie 12.00 i potrwa do 14.00. W tym czasie 150 pierwszych fanów LEGO, którzy nie skończyli 13 lat, otrzyma w prezencie zestawy klocków.

A już niedzielę Agorę wypełni śpiew artystów Opery Śląskiej, którzy wystąpią na specjalnie zaprojektowanych schodach pomiędzy poziomem + 2 i +3. W repertuarze znajdą się polskie kolędy i pastorałki, a także mniej znane szerszej publiczności pieśni bożonarodzeniowe. Kolędy w ich wykonaniu usłyszeć będzie można 19 grudnia, aż w trzech odsłonach: o godzinie 12.00, 17.00 i 19.00.

– Bytomianie bardzo pozytywnie odbierają inicjatywy kulturalne organizowane w galerii Agora, liczymy na dużą frekwencję podczas bożonarodzeniowych imprez – mówi Mirosław Cechowski, dyrektor galerii Agora Bytom.