Książka jest zbiorowym dziełem specjalistów z branży e-commerce. Skierowana jest zarówno do osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z e-handlem, jak również do tych, którzy już prowadzą swój sklep internetowy. Poradnik dostarcza kluczowych informacji z zakresu e-handlu począwszy od uruchomienia e-sklepu, poprzez promowanie go w internecie, aż do wykorzystania mediów społecznościowych do zwiększania koszyka zakupowego e-klientów.

– To nasi klienci poddali nam pomysł na stworzenie tego e-booka, bowiem nasz poradnik jest odpowiedzią na ich pytania i wątpliwości, z którymi się do nas zwracali. Coraz więcej przedsiębiorców zainteresowanych jest sprzedażą w Internecie, chcemy im pokazać, w jaki sposób to robić, aby osiągnąć sukces – informuje Paweł Regiec, dyrektor sprzedaży iComarch24. – E-book posiada szereg praktycznych wskazówek dotyczących prowadzenia dochodowego sklepu internetowego – dodaje Paweł Regiec.

Branżowa wiedza zawarta w podręczniku została poparta praktycznymi przykładami na podstawie oprogramowania Comarch iSklep24, które pozwala prowadzić własny sklep internetowy.

– Zarządzając własnym e-sklepem, wiem, jak wiele pracy należy wykonać, aby zaistnieć z jego ofertą w Internecie i zacząć zarabiać. Uważam, że wiedza zgromadzona w tym poradniku pomoże wielu ludziom postawić pierwsze kroki w branży e-commerce oraz uniknąć pomyłek w prowadzeniu własnego e-biznesu – ocenia Wojciech Kyciak, współwłaściciel sklepu internetowego BezOkularow.pl.