Kompleks powstaje przy ul. Puławskiej w Warszawie

Centrum handlowo-usługowe Ferio w Koninie zostało otwarte w maju 2008 r. Jest to największe centrum handlowe w regionie oraz czwarte i największe centrum rodzinne Ferio w Polsce. Każdego dnia sklepy i punkty usługowe w konińskiej galerii odwiedza średnio ponad 5 tys. osób. Jak dotąd, klienci mogą korzystać z oferty ponad 60 sklepów i punktów usługowych. Wśród nich są największe światowe i rodzime marki: jak H&M, New Yorker, Reserved, Empik czy Bomi.

Projekt od samego początku zarządzany jest przez firmę DTZ, która doradzała również na etapie rozpoczynania działalności przez Ferrio Konin.

Klienci mogą też nie tylko korzystać ze zróżnicowanej oferty zakupów, ale również cieszyć się odpoczynkiem i relaksem wśród specjalnie zaprojektowanych handlowych alei. Dobra lokalizacja – w Starym Mieście przy trasie wylotowej na A2 z Konina – umożliwia dogodny dojazd zarówno zmotoryzowanym, jak i osobom korzystającym z komunikacji miejskiej.

– Od 2005 roku, pod marką Ferio zostały otwarte cztery centra handlowe. Wszystkie nasze projekty są zdobywcami licznych nagród za pomysł, realizację i walory architektoniczne. CH Ferio w Koninie jest największym projektem tego typu. Już w chwili otwarcia niemal 100 procent powierzchni było wynajęte – a chętnych do obecności w obiekcie nie brakowało. Konińskie Ferio jest świetnie prosperującym obiektem, którego obroty wzrastały mimo światowego kryzysu finansowego – podkreśla Maciej Krenek, członek zarządu RE project development. – Teraz przyszedł czas na zmiany. Jestem przekonany, że pod kierownictwem funduszu inwestycyjnego Rockspring CH Ferio umocni się jeszcze bardziej – dodaje Maciej Krenek.

– Transakcja ta oznacza ponowne wejście firmy Rockspring na polski rynek. Rynek, który wykazał się prawdziwą odpornością, stając się jedyną europejską gospodarką, której udało się uniknąć recesji podczas ostatniego pogorszenia się koniunktury. W czasie, gdy naszą główną strategią będzie zarządzanie, wykorzystanie oraz zabezpieczenie długoterminowej płynności finansowej centrum, istnieje również szansa na ulepszenie tego planu i doprowadzenie do jego dojrzałości. Jesteśmy zadowoleni z tego, że zwiększamy swoją obecność w Europie Centralnej w ramach tej klasy aktywów z uwagi na stałe poziomy opłat za wynajem, przejrzystość oraz znakomity dobór najemców – mówi Kevin Muscat, wicedyrektor w Rockspring.

Firma Rockspring Property Investment Managers (Rockspring) została założona w 1984 roku mając na celu oferowanie instytucjom krajowym i zagranicznym profesjonalnych usług z zakresu zarządzania inwestycjami na rynku nieruchomości. Firma posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w zarządzaniu funduszami za kwotę ponad 6,3 miliardów funtów (dane z czerwca 2010 r.) w 13 krajach Europy.