– Sklep POLOmarket jest mocnym uzupełnieniem oferty Blue Center. Mamy nadzieję, że nasz obiekt zapewni mieszkańcom Żyrardowa dogodne, codzienne zakupy – mówi Radosław Gadomski, retail director w BOIG Property Consulting. – Dodatkowym powodem do satysfakcji jest dla nas fakt, że jest to pierwsza placówka POLOmarket w mieście – dodaje.

Firma POLOmarket została założona w 1997 roku przez pięciu właścicieli, do których należało łącznie 27 sklepów: w Inowrocławiu, Toruniu, Świeciu, Płocku i Koninie. W tej chwili sieć liczy już 303 placówki, które zlokalizowane są w 14 województwach. Dynamiczna ekspansja terytorialna POLOmarketu jest także wynikiem przejęcia sklepów krakowskiej sieci ABC oraz placówek wcześniej należących do PSS.

Blue Center w Żyrardowie to nowoczesne śródmiejskie centrum handlowo-usługowe. Jego inwestorem jest spółka Żyrardów Investment założona w 2007 roku. Powierzchnia całkowita obiektu wynosi około 5,5 tys. mkw., w tym powierzchnia najmu GLA to 3,8 tys. mkw. Znajdzie się na niej około 25 sklepów, lokali gastronomicznych i punktów usługowych. Najemcy obiektu to m.in. supermarket POLOmarket, CCC, Tabak oraz Apteka pod Różą.

Za wynajem powierzchni handlowej Blue Center odpowiada BOIG Property Consulting, spółka wchodząca do grupy The Blue Ocean Investment Group specjalizującej się w świadczeniu kompleksowych usług na rynku nieruchomości handlowych, począwszy od analizy działki pod kątem jej przydatności pod centrum handlowe, poprzez zdobycie finansowania, proces administracyjny, budowę i wynajem, do marketingu i reklamy oraz wprowadzenia obiektu na rynek.