Klienci Centrum Handlowego Forum mogą się włączyć w akcję Foto Gwiazdka, odwiedzając centrum. Wystarczy, że do 19 grudnia kupią w galerii jedną z fotografii prezentowanych w ramach akcji na pasażu obiektu handlowego (I piętro). Autorami większości zdjęć są śląscy artyści, a prace wyselekcjonował dr sztuki Jacek Joostberens.

Przy wystawie dyżurują wolontariusze akcji. Kwoty uzyskane ze sprzedaży zdjęć trafiają w formie darowizny do puszki kwestarskiej. Za uzyskane pieniądze zostaną zakupione świąteczne paczki osobom wskazanym przez Towarzystwo Pomocy im. Brata Alberta oraz stowarzyszenia współpracujące w ramach gliwickiego Klubu Integracji Społecznej.

Sponsorzy Foto Gwiazdki to Grupa Powen-Wafapomp SA, Stalkowent oraz Zakład Usługowy Foto-S.

Centrum Handlowe Forum jest pierwszym wielkopowierzchniowym obiektem handlowym w Gliwicach, zlokalizowanym w samym centrum miasta. Właścicielem obiektu jest niemiecki fundusz inwestycyjny Deka Immobilien GmbH. W 2009 roku obroty netto centrum sięgnęły ok. 200 mln zł. To o 8 mln zł więcej niż w roku poprzedzającym. Centrum Handlowe Forum to 140 sklepów, w tym marki, które po raz pierwszy zagościły w mieście: Zara, H&M, Cropp Town, Home&You, Almi Decor, a także jedyny multiplex w Gliwicach – Cinema City. Galeria zlokalizowana jest przy ul. Lipowej 1.