Edyta Kozek, Business Development Manager ERP, Comarch

Kontrakt został zawarty 14 grudnia br. Warbud na zlecenie spółki Nowy Plac Unii ma zająć się budową części podziemnej kompleksu biurowo-handlowego przy Puławskiej. Umowa obejmuje wykonanie stanu surowego podziemia z projektem wykonawczym oraz wykonanie 432 metrów ścian szczelinowych o gr. 80 cm z odwodnieniem wykopu i konstrukcją żelbetową.

Kompleks realizowany przy ulicy Puławskiej 2 w Warszawie ma się składać z trzech budynków, które łączyć będzie szklany dach. Projekt zakłada budowę obiektu o podwójnej funkcji – na poziomach -1 do + 2 znajdzie się część usługowo-handlowa, poziomy od +2 do +21 mieścić będą biura. Powierzchnia całkowita budynku wynosi 105 tys. mkw., w tym podziemie: 41 288 mkw.

Pod koniec września br. prezydent Warszawy i przedstawiciele inwestorów Liebrecht&wooD oraz BBI Development oficjalnie zainaugurowali budowę nowego kompleksu biurowo-handlowego. Do tej pory na terenie budowy Placu Unii trwały prace infrastrukturalne, teraz inwestorzy przystępują już do realizacji następnego etapu prac nad nowym projektem.

Spółka Warbud jest jednym z dominujących na krajowym rynku przedstawicieli branży budowlanej. Założona została w 1989 roku. Jest wykonawcą ponad 300 obiektów. Zatrudnia około tysiąca pracowników.