Na temat sprzedaży internetowej mówił m.in. Philip Clarke, który 1 stycznia przyszłego roku obejmie funkcję globalnego prezesa sieci. Natomiast w Polsce spółka twierdziła, że nic na ten temat nie wie i nie prowadzi prac w tym kierunku.

– Zamierzamy rozpocząć prace nad e-commerce w 2011 roku, natomiast trudno w tej chwili stwierdzić, kiedy dokładnie projekt ten będzie miał komercyjną premierę, a także czy obejmie całą Polskę – mówi Michał Sikora, rzecznik prasowy Tesco Polska. Dodaje, że więcej o tych planach będzie można powiedzieć w kwietniu, przed rozpoczęciem nowego roku finansowego.

Obecnie w Polsce żadna z dużych sieci hipermarketów nie prowadzi sprzedaży online. Tesco wdrożyło e-commerce na trzech rynkach: w Wielkiej Brytanii, Irlandii oraz Korei Południowej.

Pod koniec roku 2009 sieć sklepów Tesco liczyła 325 obiektów zlokalizowanych w całej Polsce. Jak wynika z dancyh firmy przez trwający rok 2010 angielska firma otworzyła w Polsce ponad 35 nowych obiektów. Grupa Tesco zatrudnia ponad 28 tys. pracowników. Obroty grupy Tesco przekroczyły 9,3 mld złotych w roku finansowym 2009-2010. Za rok 2009 firma Tesco Polska odprowadziła do budżetu państwa i samorządów lokalnych niemal 400 mln złotych.