Karta podarunkowa Galerii Jurajskiej to karta VISA typu Pre Paid, z możliwością doładowania dowolną kwotą. Karta może być wykorzystana we wszystkich punktach handlowych i usługowych na terenie Galerii Jurajskiej, w których przyjmowane są płatności kartami Visa Electron.

Dzięki programowi partnerskiemu z poszczególnymi sklepami, klienci posługujący się kartą, będą mogli skorzystać ze specjalnych zniżek wynoszących od 5 do 25 proc. Karta Galerii Jurajskiej może zostać w każdej chwili doładowana przez internet, po zalogowaniu się do specjalnego systemu.

W kartę podarunkową można zaopatrzyć się w punkcie informacyjnym w Galerii Jurajskiej. Opłata za wyrobienie podarunkowej karty Galerii Jurajskiej to 15 zł.

Galeria Jurajska to trzecie centrum handlowo-rozrywkowe zrealizowane przez Globe Trade Centre w Polsce i pierwszy nowoczesny obiekt tego typu w Częstochowie. Jego otwarcie nastąpiło w październiku 2009 roku.

Galeria Jurajska usytuowana jest w Alei Wojska Polskiego 207 – przebiegającym przez całą Częstochowę fragmencie drogi krajowej nr 1, łączącej północ i południe Polski.

Powierzchnia całkowita Galerii Jurajskiej wynosi 130 tys. mkw., z czego 49 tys. mkw. to powierzchnia handlowo-rozrywkowa, która mieści 200 sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych oraz wielosalowe kino Cinema City.