– W tym roku mieszkańcy prawobrzeżnego Sandomierza zostali ciężko doświadczeni przez powódź. Latem przekazaliśmy im panele wykorzystane do remontów. Teraz postanowiliśmy zrobić im świąteczną niespodziankę. Mam nadzieję, że dzięki tym symbolicznym paczkom, rodziny, które jeszcze nie otrząsnęły się po powodzi, będą mogły choć na chwilę zapomnieć o tym, co się wydarzyło i przeżywać w prawdziwie świątecznym nastroju Wigilię Bożego Narodzenia – mówi Marek Feruga, prezes Grupy Muszkieterów.

Po odbiór prezentów mieszkańcy prawobrzeżnego Sandomierza będą mogli się zgłaszać od 20 do 23 grudnia 2010 roku do magazynu „powodziowego”, znajdującego się na terenie Sandomierskiego Ogrodniczego Rynku Hurtowego, przy ul. Przemysłowej 7. Dokumentem wymaganych przy odbiorze paczki jest decyzja o przyznaniu zasiłku celowego na remont, odbudowę budynku mieszkalnego lub z tytułu klęski naturalnej.

W paczkach znajdują się produkty spożywcze, między innymi wyprodukowane dla Grupy Muszkieterów we Francji słodycze, herbaty oraz kawy.

Działalność fundacji opiera się na wartościach wspólnych dla wszystkich przedsiębiorców zrzeszonych w Grupie Muszkieterów – jest to dzielenie się wypracowanymi zyskami z potrzebującymi, mówią przedstawiciele sieci.