Unowocześniona wersja programu PC-Market 7, wydanego przez producenta oprogramowania dla sklepów, sieci sklepów i supermarketów, firmę Insoft, ma stanowić element wspomagający przejście do obsługi fiskalnej klientów po wejściu w życie nowych stawek VAT. Program dedykowany jest dla pojedynczych sklepów, jak również dużych sieci.

W najnowszej wersji oprogramowania PC-Market 7 zostały dodane m.in. funkcje: operacja grupowej zmiany stawki VAT, a także automatyczny zapis dokumentu magazynowego "Zmiana stawki VAT" przy grupowej zmianie stawki VAT. Jak zapewniają producenci dokument ten pomaga w poprawnym wyliczaniu wartości magazynu i przy rejestrowaniu w roku 2011 dokumentów z datą sprzed zmiany stawek VAT.

Dodatkowo, program Insoftu realizuje funkcje rejestrowania gratisów, drzewka asortymentów, czy rozszerzonej informacji na wydrukach raportów oraz daje możliwość czasowej promocji dla wybranych własnych magazynów.

Insoft produkuje i wdraża oprogramowanie zwiększające sprawność handlową przedsiębiorstw. firma została założona w 1991 roku i od tego czasu w zakres jej obowiązków wpisana jest produkcja i wdrażanie oprogramowania wspomagającego działalność handlową. Spółka specjalizuje się w produkcji systemów sprzedaży i wsparcia obsługi klienta CRM.