Galeria ruszy w październiku 2012 roku

Nieruchomość została nabyta za łączną kwotę 169,5 mln euro. Dodatkowe półtora miliona euro zostanie zapłacone spółce Carpathian po odzyskaniu podatku VAT. Transakcja nabycia zostanie zrealizowana z wykorzystaniem finansowania dłużnego oraz kapitałowego.

– To kolejny krok w strategicznym procesie budowania wizerunku firmy i dążenia do poprawy wyników finansowych. Promenada to nowoczesne centrum położone w pobliżu osiedli mieszkaniowych, wyróżniających się wysokimi dochodami ludności, co w połączeniu z uznanymi najemcami gwarantuje osiąganie odpowiednio wysokiego dochodu – mówi Rachel Lavine, dyrektor zarządzający Atrium European Real Estate. – Bardzo się cieszę z podpisania tej umowy i mam nadzieję, że uda się nam wprowadzić planowane inicjatywy związane z podnoszeniem wartości nieruchomości – dodaje.

Transakcja została zawarta pod określonymi warunkami, których spełnienie zgodnie z planem nastąpi w pierwszym kwartale 2011 roku.

– Nabycie Promenady to duży sukces firmy Atrium i jedna z najbardziej znaczących transakcji inwestycyjnych na polskim rynku nieruchomości handlowych w tym roku. Jest to jedno z największych centrów handlowych w stolicy – komentuje Richard Petersen, partner zarządzający firmy Cushman&Wakefield w Warszawie.