Szczecińska firma Investa-Gruppe sprzedała aktywa sześciu obiektów działających na rynku pod logo Biedronka. Nabywcą jest Portico Investments. Zakup w całości został pokryty z kapitału własnego firmy.
Do Portico Investments na terenie Polski należą już obiekty: Biedronka w miejscowości Lubsko, centrum biznesowo-biurowe w Lubinie, a także budynek w Częstochowie – tu partnerem firmy jest E.Leclerc.

Świeżo nabyte obiekty Biedronki dołączają do portfolio zakupionych przez firmę w drugim kwartale 2010 roku czterech obiektów handlowych zlokalizowanych na terenie Czech, w których aktualnie mieszczą się sklepy sieci Penny Market.

Właścicielem największej w Polsce sieci sklepów detalicznych Biedronka jest Jeronimo Martins Dystrybucja SA. Sklepy znajdują się w blisko 600, zarówno dużych, jak i małych miastach. Firma zatrudnia ponad 30 tysięcy pracowników. Od 1995 roku JMD zainwestowała w Polsce powyżej 5 mld zł. Ponad 90 proc. produktów spożywczych oferowanych przez Biedronkę pochodzi od polskich producentów. Dostawy do sklepów realizowane są za pośrednictwem dziewięciu nowoczesnych Centrów Dystrybucyjnych, w tym otwartych pod koniec tego roku Centrów w Skarbimierzu i Koszalinie. Marka Biedronka została trzykrotnie nagrodzona prestiżowym tytułem Superbrands.