Christian Ortlieb, własciciel Spot Light

Na liście najemców którzy na pewno otworzą swoje sklepy w City Center znajdują się m.in.: Grupa Inditex i Grupa LPP, C&A, NFI Empik Media & Fashion, perfumeria Douglas, Venezia, Prima Moda i Promod. – Podpisana został również umowa z operatorem kinowym Helios, który uruchomi w kompleksie swój wzorcowy multipleks – mówi Suchocki. I dodaje, że na tak pozytywne postępy w procesie najmu, istotny wpływ miał przyznany przez Forum najemców tytuł najlepszego centrum handlowego dla należącej do tego samego inwestora, firmy Star Europa, Galerii Graffica.

– Za komercjalizację i zarządzanie galeriami należącymi do Star Europa, odpowiedzialne są wewnętrzne struktury firmy. Nie budujemy naszych obiektów aby je sprzedać. Naszą strategią jest podnoszenie wartości nieruchomości i zapewnienie jak najlepszych warunków handlowych naszym najemcom – przekonuje Andrzej Grun ze Star Europa.

W tej chwili na budowie City Center Rzeszów trwają prace ziemne oraz wylewana jest płyta fundamentowa. Przedstawiciele inwestora przyznają, że z powodu ataku zimy, prace przy budowie nieco zwolniły i obecnie są opóźnione o ok. 4 tyg., jednak zapewniają, że planowany termin oddania budynku do użytku jest niezagrożony. – Galeria ruszy w październiku 2012 roku – informuje Grun.

Budynek City Center Rzeszów powstaje w ścisłym centrum Rzeszowa na 3-hektarowej działce. Będzie miał 135 tys. mkw. powierzchni i 45 metrów wysokości. Teren, na którym się znajdzie, to jedna z najdroższych działek inwestycyjnych w Polsce. Ryszard Podkulski nabył ją za niebagatelną kwotę 173 mln zł. Realizacja przedsięwzięcia pochłonie dalsze 300 mln zł. Część handlowa budynku zajmie trzy najniższe kondygnacje, gdzie pojawi się ponad 200 sklepów i punktów usługowych. Nad częścią handlową pojawią się dwa poziomy parkingów na 1,2 tys. aut. Dodatkowo w ramach przedsięwzięcia powstanie hotel ze 120 pokojami w standardzie trzech gwiazdek, centrum konferencyjne, powierzchnie biurowe klasy A, klub fitness, klatki do sqasha oraz spa.