Sjaelso planuje, że prace te potrwają do końca drugiego kwartału 2011 r. Po tym etapie rozpocznie się budowa samej galerii na działce przy zbiegu ulic Nowowiejskiej i Królewieckiej. – Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że nasza inwestycja weszła w kolejną fazę – mówi John Kristensen, prezes Sjaelso. – Po uzyskaniu pozwolenia na budowę, to kolejny etap przygotowania do budowy pierwszej w Elblągu galerii handlowej.

Komercjalizacja obiektu Porto 55 jest prowadzona przez Mallson Polska.

Inwestor, razem z Urzędem Miejskim w Elblągu, przygotował również nową koncepcję przebudowy istniejącego układu drogowego. – Wszystko po to, aby mieszkańcy miasta i okolicznych miejscowości łatwo i bezpiecznie dotarli do galerii Porto 55. Mieszkańcy miasta zyskają więc nie tylko nowy system jezdni i chodników ale również bardzo potrzebne parkingi samochodowe. Trzeba sobie bowiem zdawać sprawę, że galeria będzie obsługiwała także klientów z okolicznych miast, takich jak: Malbork, Pasłęk, Braniewo, Nowy Dwór Gdański, Ostróda. Dzięki planowanym zmianom po otwarciu Porto 55 w tym rejonie komunikacja znacznie sie poprawi – czytamy w komunikacie spółki.

Galeria Porto 55 to pierwszy tego typu, nowoczesny obiekt na architektonicznej mapie Elblaga, z szeroką ofertą handlowo-usługową i rekreacyjną oraz powierzchniami biurowymi do wynajęcia. W galerii znajdzie się delikatesowy operator spożywczy, sklepy znanych na świecie sieciowych marek odzieżowych oraz mniejsze butiki i liczne punkty usługowo-handlowe, jak również restauracje i kawiarnie oraz część rozrywkowa.
Galeria cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony przyszłych najemców ze względu na doskonałą lokalizację w samym centrum miasta oraz atrakcyjność inwestycyjną Elbląga. W samym mieście nie było do tej pory tego typu obiektu handlowego w ścisłym centrum.