Umowa przedwstępna w tej sprawie została zawarta 11 sierpnia 2010 roku. Do finalizacji transakcji dojdzie po zmianie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Rank Progress zarządza obecnie dwiema własnymi centrami handlowymi: Galerią Piastów w Legnicy (35 tys. mkw.) i Galerią Twierdza Kłodzko w Kłodzku (21 tys. mkw.). Obecnie legnicka spółka jest w trakcie rozbudowy centrum w Kłodzku o kolejne 10,5 tys. mkw. powierzchni handlowej, buduje Galerię Tęcza w Kaliszu (34 tys. mkw.), Pasaż Grodzki w Jeleniej Górze (10,5 tys. mkw.) oraz finalizuje przygotowania do realizacji centrum handlowego w Świdnicy – Galerii Świdnickiej. Od początku swojej działalności spółka wybudowała 36 centrów handlowych (własnych i na zlecenie sieci handlowych Castorama, Carrefour, Tesco, Leroy Merlin). Firma realizuje również projekty deweloperskie dla sieci handlowych Aldi, Biedronka oraz Kaufland.
Plany inwestycyjne Rank Progress zakładają zainwestowanie do końca 2012 roku 500 mln zł. Deweloper w najbliższych dwóch latach planujemy realizację około 106 tys. mkw. powierzchni handlowej, głównie w małych i średnich miastach.

IKEA w Polsce posiada obecnie osiem sklepów, które rocznie odwiedzane są przez około 16 milionów klientów. Ponadto poprzez firmę Inter IKEA Centre Polska spółka zbudowała i zarządza siedmioma parkami handlowymi. W Jarostach koło Piotrkowa Trybunalskiego posiada regionalne Centrum Dystrybucji, które obsługuje sklepy IKEA w Polsce, Czechach, Rumunii, Słowacji i na Węgrzech. Biuro zakupów współpracuje z producentami mebli i artykułów wyposażenia wnętrz w regionie Europy Centralnej dostarczając meble i artykuły wyposażenia wnętrz do sieci IKEA na całym świecie.