W poniedziałek, 20 grudnia otwarty został najnowszy salon modowej sieci Diverse, która dołączyła do najemców częstochowskiej Galerii Jurajskiej. Aktualnie sieć posiada łącznie 136 salonów firmowych, na których lokalizacje najchętniej wybiera atrakcyjne galerie handlowe na obszarze całej Polski. Ale na tym nie zamyka się otwarciowa strategia marki. Firma ma w planie powiększenie sieci o około 50 sklepów, a dokonać tego chce w ciągu najbliższych dwóch lat. Diverse będzie wchodził do nowobudowanych obiektów handlowych, głównie w dużych miastach, liczących 50-100 tys. mieszkańców. Tak dynamiczna strategia rozwoju stanowi reakcję na poprawienie się sytuacji rynkowej w kraju po niedawnym kryzysie gospodarczym.

Inspirowana nowojorską kulturą i stylem życia marka Diverse powstała w 1993 roku jako odpowiedź na potrzeby młodych ludzi, którzy oczekiwali różnorodności, poszukiwali i podążali za tym, co współczesne i modne. Diverse czerpie inspiracje z trendów i stylu życia obecnego na ulicach największych miast, kultury klubowej, sportów ekstremalnych, które w wpływają na modę.

Galeria Jurajska to centrum handlowe o całkowitej powierzchni 49 tys. mkw. Łącznie w galerii znajduje się około 200 sklepów i punktów usługowych oraz dwa tysiące miejsc parkingowych. Obiekt zlokalizowany jest w ścisłym centrum Częstochowy, przy Drodze Krajowej nr 1 – 300 metrów od dworca, a 500 od główniej ulicy handlowej – Al. Najświętszej Marii Panny.