Urządzenie przeszło szereg testów. Według zapewnień producenta, drukarka Datamax-O’Neil RL4 w sprzedaży wytrzymuje wielokrotny upadek na betonowe podłoże i prawidłowo funkcjonuje nawet w ekstremalnych temperaturach. Została zaprojektowana w taki sposób, aby użytkownik mógł w łatwy sposób wymienić rolkę na nową.

– W magazynach pracownicy pokonują też długie trasy pomiędzy regałami a biurkiem, na którym stoi stacjonarna drukarka etykiet. To powoduje stratę czasu i przyczynia się do błędów. W przypadku drukarki przenośnej, etykiety są drukowane bezpośrednio przy znakowanych produktach, więc o takich kłopotach, jak na przykład pomylenie etykiet, nie ma mowy – mówi Paweł Rybarczyk, Product Manager Datamax O’Neil w RRC Poland.

Drukarka Datamax-O’Neil RL4 jest kompatybilna z popularnymi systemami SAP i Oracle do zarządzania magazynem (Warehouse Management System). Wymiana danych pomiędzy urządzeniem a aplikacją odbywa się za pomocą łączności bezprzewodowej 802.11 a/b/g z zachowaniem zasad bezpieczeństwa na poziomie protokołu WPA oraz WPA2. Opcjonalnie model może być także wyposażony w moduł łączności Bluetooth. Drukarkę etykiet RL4 można przymocować bezpośrednio do wózka widłowego za pomocą specjalnego uchwytu oraz podłączyć zasilanie z akumulatora.

Czas pracy na baterii wynosi 16 godzin bez względu na środowisko (temperaturę, łączność bezprzewodowa etc.). Sugerowana cena detaliczna urządzenia wynosi 945 euro. Produkt objęty jest dwuletnią gwarancją.