Szacowana wartość inwestycji to 450 mln zł

Deweloperem Jantara jest spółka Mayland Real Estate. Łączna powierzchnia centrum handlowego wynosi obecnie 22,250 mkw. Zgodnie z umową zarządzania inwestycją podpisaną z Mayland Real Estate, CH Jantar zostanie rozbudowane do 45,750 mkw do 2012 roku, stając się trzecim pod względem wielkości centrum handlowym w północnej Polsce. Mayland Real Estate, poza realizacją procesu deweloperskiego dla EPISO, będzie również odpowiedzialny za bieżące zarządzanie nieruchomością.

– Jesteśmy zadowoleni z faktu nabycia centrum handlowego Jantar do portfela funduszu EPISO, nawiązania współpracy z czołowym deweloperem Europy Środkowej oraz dalszej dywersyfikacji portfela funduszu poprzez inwestycje w polski sektor nieruchomości handlowych, szczególnie z uwagi na jego dotychczasowy wzrost i potencjał dalszego rozwoju – skomentował transakcję Ric Lewis, dyrektor zarządzający Tristan Capital Partners.

Mayland Real Estate sp. z o.o. specjalizuje się w realizacji obiektów handlowych, rozrywkowych i usługowych. W 2008 roku otworzył trzy nowoczesne centra handlowe: CH Karolinka w Opolu, CH Pogoria w Dąbrowie oraz pierwszą część CH Jantar w Słupsku. Oprócz nowej części Jantara, Mayland planuje otwarcie kolejnych obiektów, m.in. w: Szczecinie, Gdyni, Krakowie i Rzeszowie.