– Na polskim rynku jesteśmy aktywnym graczem od 15 lat i jesteśmy znani ze swoich kompetencji w zakresie oceny rynkowych okazji jakie niesie ze sobą te region – skomentował transakcję Otis Spencer , dyrektor zarządzający Heitman European Property Partners.

Galeria handlowa Malta jest największym obiektem handlowo-usługowym nie tylko w Poznaniu, ale w całej zachodniej Polsce. Obiekt został otwarty w marcu 2009 roku i mieści się w okolicy Jeziora Maltańskiego oraz terenów poznańskiej Malty, przy ulicy abpa A. Baraniaka. Galeria zajmuje 162 tys. mkw. powierzchni całkowitej, w tym 54 tys. mkw. powierzchni handlowo-rozrywkowej. Cała powierzchnia działki, na której znajduje się centrum handlowe to aż osiem hektarów. Łącznie, galeria oferuje klientom 170 sklepów popularnych marek.

Heitman jest międzynarodową firmą zarządzającą inwestycjami na rynku nieruchomości, która obsługuje klientów inwestujących bezpośrednio w nieruchomości komercyjne lub w notowane na giełdzie fundusze powiernicze zajmujące się inwestycjami na rynku nieruchomości w Stanach Zjednoczonych i Europie. Zarządza aktywami o wartości około 22 mld USD. Firma posiada swoje biura w Chicago, Los Angeles, Minneapolis oraz we Frankfurcie, w Londynie, Luksemburgu, Moskwie, Tokio i Warszawie.

Neinver jest jedną z czołowych firm działających na europejskim rynku nieruchomości. Spółka jest inwestorem, deweloperem i zarządcą nieruchomości. Działalność firmy obejmuje komercjalizację, zarządzanie i marketing centrów outlet, centrów i parków handlowych, a także parków biurowych i magazynowych. Aktualnie Neinver prowadzi działalność w Hiszpanii, Niemczech, Włoszech, Polsce, Francji i Portugalii.

Neinver działa na polskim rynku od 2000 roku. Firma wprowadziła do Polski koncepcję centrum outlet, otwierając w 2002 r. Factory Warszawa. Firma wprowadziła również koncept Futura Park, nową formułę handlową łączącą centrum outlet i park handlowy. W 2009 Neinver rozpoczął swój największy projekt – przebudowę dworca kolejowego w Katowicach. Inwestycja obejmuje modernizację budynku dworca oraz układu komunikacyjnego wokół, budowę kompleksu handlowo-biurowego, a także podziemnego dworca autobusowego.