Nowa kawiarnia St. Benedict została zaaranżowana wg autorskiego projektu Macieja Zienia. – Nie jest dla nikogo tajemnicą, że francuski styl stanowi inspirację dla mojej twórczości, a Paryż traktuję jak mój drugi dom – mówi Zień – Pasaż Promenady wydał mi się idealnym miejscem do odtworzenia atmosfery paryskiej kafejki, gdzie ludzie przesiadują, piją kawę i spoglądają na życie miasta – dodaje.

Menu St. Benedict oferuje klientom m.in. jogurty, kefiry, twarożki, soki z owoców i warzyw wyciskane na zamówienie, kanapki z razowego chleba, sałatki z ziarnami i kaszą gryczaną, tarty i quiche warzywne, zupy oraz ciasta. W kawiarni można również zamówić ekologiczne herbaty i kawy posiadające certyfikat „fair trade” (reprezentujące idę sprawiedliwego handlu). St. Benedict oferuje dodatkowo usługi cateringowe, z których skorzystać mogą nie tylko firmy posiadające biura w Promenada Business Center.

Jak zapowiada ECE, już wiosną przyszłego roku w Promenadzie pojawi się również kawiarnia Starbucks – po raz pierwszy w Warszawie w obrębie centrum handlowego. Kawiarnia dołączy do istniejących już w obiekcie punktów gastronomicznych: Coffee Heaven, Gelatomania, Grycan, I coffee, La Cubana Tabakiera, Wayne’s Coffee, restauracje Burger King, Capri, KFC, Laguna, Ohh! Sushi&Grill, Pizza Hut, Pizza Marzano, Sphinx, Yoko Sushi.