DTZ odpowiada także za wynajem powierzchni

Chodzi dokładnie o działkę o powierzchni ponad 1,5 tys. mkw., a której właścicielami i spadkobiercami są 22 osoby. Pojawił się zarzut pod adresem władz miasta, że wydały one pozwolenie na inwestycje bez ich zgody. – Odnalezienie spadkobierców zajęło nam 12 godzin, nie było więc to aż tak trudne zadanie – podkreśla Andrzej Grun, odpowiedzialny za komercjalizację City Center. I dodaje, że budująca City Center firma Star Europa, miała podobny problem, a uregulowanie spraw własności zajęło jej trzy lata.

Obecny inwestor Millenium Hall, należąca do Marty Półtorak firma Develop Investment sp. z o.o., projekt nabyła w drodze publicznego przetargu z ważnym i ostatecznym pozwoleniem na budowę o które starał się poprzedni właściciel projektu – rzeszowski biznesmen Bogdan Pawłowski. – Przed zakupem odbył się audyt finansowo-prawny i nie wykazał żadnych uchybień. Ze strony prawnego właściciela gruntu roszczenia nie dotarły do nas. Dziwi nas fakt, że Kancelaria reprezentująca interesy Ryszarda Podkulskiego (inwestor City Center Rzeszów – przyp. red.) akuratnie teraz zajęła się tą sprawą. Pamiętajmy, że to ta sama Kancelaria, która reprezentowała go również jako współwłasciciela Millenium Hall i tym samym posiadała kompletną wiedzę na temat uzyskanego pozwolenia na budowę od kilku lat – argumentuje Marta Półrorak. – Ta Kancelaria też prawdopodobnie dokonała audytu prawnego zanim jej klient stał się współwłaścicielem Millenium Hall. Nie sądzimy, żeby wtedy dopuściła do zaakceptowania jakiegokolwiek uchybienia – dodaje.

Obecna właścicielka Millenium Hall podkreśla, że wspomniana działka jest częścią drogi miejskiej, która wraz z otwarciem centrum zostanie udostępniona do użytku dla mieszkańców miasta. – Oczywiście jakiekolwiek wątpliwości należy wyjaśnić, ale nie poprzez aferę służącą kolejny raz chęci dyskredytowania Millenium Hall (…). Według naszej wiedzy i dostępnych dokumentów nie ma podstaw żeby kogokolwiek oskarżać o winę za naruszenie prawa własności spadkobierców owej działki – podsumowuje Marta Półtorak.

Centrum handlowe Millenium Hall jest zlokalizowane przy głównej arterii handlowej Rzeszowa – skrzyżowaniu ulic Rejtana, Kopisto i Karowej, na największym pod względem liczby mieszkańców osiedlu „Nowe Miasto”. W najbliższej odległości od centrum mieszka około 55 tys. osób, natomiast w odległości około 60 min. jazdy samochodem ok. 690 tys. potencjalnych klientów. Szacowana wartość inwestycji to 450 mln zł. W obrębie galerii pojawi się około 250 sklepów różnych branż.