Napis Millenium Hall podświetlany jest modułami LED. Zastosowano tutaj efekt Halo – udało się dzięki temu osiągnąć wrażenie blasku aureoli, która rozświetla się wokół liter. A do tego nowoczesna technologia przekłada się na zmniejszenie kosztów poboru mocy.

Długość całego napisu to 29 m. Największym elementem plafonu jest logotyp Millenium Hall. Napis wykonano z aluminium, dzięki czemu ma być wytrzymały i lekki. Waży niecałą tonę (wykonany we stalowej blachy ważyłby ponad cztery tony).

W styczniu powstaną kolejne dwa plafony. Dodatkowo, nad linią attyki krakowska firma Agat, która odpowiada za realizację projektu, wykona główny napis na budynku. Będzie on większy od trzech pozostałych. Przy jego budowie zostanie wykorzystana tzw. technologia elastycznego lica. Na specjalny profil aluminiowy niczym płótno na ramę, zostanie naciągnięty materiał winylowy. Elementy unikatowego plafonu nie będą wymagał montowania łączeń. Do jego oświetlenia zostanie wykorzystane światło w złotym kolorze, który idealnie wpisze się w estetykę inwestycji.

Otwarcie Millenium Hall planowane jest na 15 października 2011 roku. Na ponad 56,5 tys. mkw. działać będzie 250 sklepów. W obiekcie powstanie także jedyny na Podkarpaciu 9-salowy multipleks firmy Multikino oraz hotel sieci Hilton Garden Inn z 102 pokojami oraz Stowarzyszenie u Siemachy.