Na parterze galerii Focus Mall Rybnik w grudniu br. rozpoczął funkcjonowanie Nordea Bank, który otworzył swój oddział w budynku dawnej Słodowni.

Na pierwszym piętrze miejsce sklepu Vanita zajął salon Gino Rossi. Teraz w lokalu liczącym 67 mkw. powierzchni znaleźć można obuwie damskie i męskie oraz galanterię skórzaną.

Również na pierwszym piętrze, 11 grudnia br. oficjalnie otworzył się salon marki Bytom, który zastąpił działającą tu wcześniej markę Intermoda. W salonie liczącym 80 mkw. powierzchni oferowana będzie odzież męska o klasycznej linii. Mężczyźni odnajdą tu garnitury, marynarki i spodnie.

Galeria rozrywkowo handlowa Focus Mall to obiekt znajdujący się w centrum Rybnika. Zbudowana na miejscu starego browaru galeria, którą otwarto 5 września 2007 roku, to niemal 80 sklepów, punktów usługowych i restauracji, oraz 7-salowe Multikino, zlokalizowane na drugim piętrze centrum.

Focus Mall jest inwestycją Parkridge CE Retail, która zajmuje się planowaniem i budową śródmiejskich centrów rozrywkowo-handlowych pod marką Focus Mall. Rybnicka galeria jest pierwszym tego typu obiektem – w 2008 roku otwarto kolejno galerię Focus Mall Bydgoszcz i Focus Mall Zielona Góra, a w 2009 Focus Mall Piotrków Trybunalski. Następne projekty dotyczą m.in. Gliwic, Jeleniej Góry i Piły.