W czwartek, 23 grudnia, za sprawą Manufaktury, jeden sprzedawany w obiekcie karp zamiast stać się posiłkiem na tegorocznej wigilijnej kolacji, trafił do przygotowanego w łódzkiej galerii handlowej akwarium (wejście obok restauracji Bierhalle). Gest ułaskawienia odbył się na wzór tradycji Białego Domu w Stanach Zjednoczonych, gdzie prezydent ułaskawia w Dzień Dziękczynienie jednego indyka.

– Chcemy dać początek nowej tradycji i co roku ułaskawiać jednego karpia – mówi Joanna Karpińska, rzecznik prasowy Manufaktury. – Mamy też nadzieję usłyszeć od karpia jakieś dobre słowo, kiedy to w wieczór wigilijny przemówi ludzkim głosem – żartuje.

Centrum handlowe Manufaktura zlokalizowana jest w Łodzi, pomiędzy ulicą Zachodnią, Ogrodową, Drewnowską i Karskiego. Powierzchnia całego centrum wynosi 27 ha (w tym dziewięć ha powierzchni po modernizacji i 9,5 ha powierzchni użytkowej nowo wybudowanej). W Manufakturze znajduje się ok. 260 sklepów (w tym dwa hipermarkety). A dodatkowo: centrum rozrywki i rekreacji (w tym kino z 15 salami, w tym jedna z trójwymiarowym ekranem 3D, arena do jazdy na rolkach, kręgielnia, sztuczna ściana wspinaczkowa, fitness klub i skate park oraz kompleks ok. 60 restauracji oraz kawiarni.