– Cena zakupionych przez Unibep udziałów została określona na nie więcej niż 3,5 mln zł. Ostateczna cena jest uzależniona od spełnienia przez sprzedającego wszystkich warunków umownych – napisano w komunikacie Unibep SA. Umowę zawarto z Panem Wojciechem Ciechulskim.

Unibep planuje, że realizacja inwestycji rozpocznie się na przełomie II i III kwartału 2011 roku., a jej zakończenie nastąpi w I lub II kwartale 2012 roku.

Unibep to jedna z najdynamiczniej rozwijających się polskich grup budowlanych działająca w segmencie budownictwa mieszkaniowego, handlowo-usługowego, ogólnego oraz zamówień publicznych. Jednym z filarów działalności w Polsce jest segment budownictwa mieszkaniowego, gdzie firma posiada silną pozycję na największym krajowym rynku – aglomeracji warszawskiej. Działalność eksportowa Grupy koncentruje się na rynkach wschodnich, oraz na rynku norweskim – poprzez działania Oddziału Unihouse.

Dzięki ponad 60 letniemu doświadczeniu w branży spółka konkuruje dziś z czołówką firm budowlanych dzięki jakości współpracy z inwestorami oraz pod względem optymalizacji rozwiązań projektowych i technicznych w realizowanych umowach. Do prestiżowych realizacji firmy należą, między innymi, fabryka biopreparatów w Orle (Rosja) dla firmy Bioton Wostok, kompleks handlowo-biurowo wraz z hotelem Radisson SAS w Kaliningradzie (Rosja), osiedla Tivoli Park, Miasteczko Wilanów w Warszawie i wiele osiedli wybudowanych dla Dom Development, oraz wyróżniona wieloma nagrodami Galeria Alfa w Białymstoku.

W ciągu ostatnich lat spółka zanotowała dynamiczny, ponad 11-krotny wzrost obrotów. Wartość przychodów ze sprzedaży Grupy Unibep w 2008 r. przekroczyła 505 mln zł, zaś prognoza na 2010 r. zakłada osiągniecie poziomu 680 mln zł.

Od 8 kwietnia 2008 roku Unibep SA jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.