Isebeau, inwestor Galerii Zamek, deklaruje że w ciągu miesiąca uzupełni dokumentację i wtedy tylko od decyzji władz miasta zależeć będzie, kiedy inwestycja ruszy z miejsca.

Przypomnijmy, że Isebeau posiada pozwolenie na budowę od marca 2004 r. Od września 2007 roku inwestor starał się o zamienne pozwolenie na budowę prezentując odmienne stanowisko niż administracja lokalna. Kilka tygodni temu NSA w Warszawie podzielił w całej rozciągłości stanowisko inwestora w sprawie wydania zamiennego pozwolenia na budowę.

Na trzech poziomach galerii znajdzie się ponad 150 sklepów. Kluczowymi najemcami poza supermarketem, multipleksem i dużym sklepem z artykułami AGD będą znane sieci odzieżowe, obuwnicze i sportowe. Nie zabraknie także sklepów z akcesoriami, elektroniką, multimediami oraz usługowych. W obiekcie znajdą też miejsce liczni najemcy i przedsiębiorcy lokalni. – Pomimo, iż od dawna głośno jest na rynku o wielu planowanych obiektach handlowych w Lublinie, popyt na powierzchnię Galerii Zamek już teraz, pomimo wczesnej fazy oficjalnej promocji projektu, przewyższa znacznie wielkość powierzchni, która jest przeznaczona na wynajem – zapewniają przedstawiciele inwestora. Aktualnie rozpoczął się etap podpisywania umów z największymi operatorami, a w ciągu kilkunastu tygodni nastąpi komercjalizacja powierzchni średniej wielkości. Za koncepcję komercyjną obiektu oraz jego wynajem odpowiada firma Mallson Polska.

Obiekt zlokalizowany zostanie przy jednym z najważniejszych węzłów komunikacyjnych miasta – Al. Unii Lubelskiej i Al. Tysiąclecia oraz w sąsiedztwie głównego dworca PKS. Nazwa Galerii Zamek wiąże się z jej lokalizacją. Projekt powstaje w ścisłym centrum miasta, u podnóży XII wiecznego zamku, który podziwiać będzie można przez przeszkloną elewację obiektu. Projekt przygotowano na podstawie koncepcji firmy BOSE International oraz w ścisłej współpracy z Konserwatorem Zabytków i Władzami Miasta Lublin.