22 grudnia br. został oficjalnie podpisany akt notarialny sprzedaży nieruchomości zarządzanej dotąd przez władze miasta. Teren trafił w ręce spółki Castim.

Na prawie siedmiohektarowej działce zostaną wybudowane na razie dwa osobne budynki o charakterze domów handlowych. Najprawdopodobniej będą się w niech mieścić centrum budowlane oraz market spożywczy. Mieszkańcy Nysy będą mogli zrobić zakupy już w 2012 roku, przynajmniej w pierwszej części kompleksu.

Jak zapewnia Rafał Bochenek, dyrektor ds. rozwoju z Castim, również dla lokalnego rynku pracy, nowa inwestycja będzie stanowić spore wsparcie. Zatrudnienie za kilka lat może znaleźć tu blisko 300 osób, z czego w dużej mierze mają to być mieszkańcy Nysy i okolic.

A dla handlowców: pod wynajem zostanie najprawdopodobniej oddana przestrzeń o powierzchni sięgającej około 15 tys. mkw.

Aktualnie został rozpisany przetarg na głównego wykonawcę planowanych domów handlowych. Dlatego prace budowlane mogą ruszyć najwcześniej w połowie przyszłego roku.

– Burmistrz Jolanta Barska zadeklarowała pomoc w zakresie rozwiązań komunikacyjnych w obrębie przyszłego kompleksu handlowego przy ul. Zwycięstwa – czytamy w komunikacie prasowym Urzędu Miejskiego Nysy.