Sieć Mount Blanc liczy obecnie 14 pijalni. Wciąż podpisywane są nowe umowy franczyzowe i otwierane kolejne lokale. Opłata wstępna za przystąpienie do sieci wynosi 10 tys. złotych, a miesięczna opłata franczyzowa – 3 proc. obrotów netto. Aby otworzyć punkt Mount Blanc należy dysponować lokalem o powierzchni 60-150 mkw. i wydać około 300 tys. złotych.

Pijalnie Mount Blanc istnieją od kwietnia 2005 roku. Marka ta została stworzona w wyniku partnerskiej współpracy z liczącymi się producentami czekolady z Belgii i Francji. Z pijalniami związana jest także sprzedaż oryginalnych, ręcznie produkowanych pralinek w 150 rodzajach oraz zestawów okolicznościowych. Oprócz podstawowego asortymentu pijalni, który składa się z czekolady i kawy, w ofercie są również belgijskie desery lodowe oraz ciasta przygotowywane według receptur Mount Blanc.

Galeria Victoria w Wałbrzychu została otwarta 16 października bieżącego roku. Powstała na 10-hektarowej działce położonej przy ulicy 1 Maja 64 w centrum Wałbrzycha, przy drodze wojewódzkiej numer 367 do Jeleniej Góry oraz w sąsiedztwie drogi krajowej numer 35, wiodącej do przejścia granicznego z Czechami w Golińsku. W dwupoziomowym kompleksie handlowym znajdzie się hipermarket, około 180 sklepów ze znanymi markami odzieżowymi, park handlowy zajmujący powierzchnię ponad 6 tys. mkw., sklep ze sprzętem elektronicznym Media Expert oraz różne punkty usługowe, a także ogólnodostępny afiteatr. Dla klientów zmotoryzowanych powstało 1390 naziemnych i podziemnych miejsc parkingowych. Galeria Victoria została zaprojektowana przez studio architektoniczne Chapman Taylor.