Forum Gliwice posiada pierwszy w górnośląskiej galerii mlekomat, w którym klienci w cenie 3 zł mogą zakupić świeży produkt. – Mleko dostarczamy do automatu codziennie. Jest ono inne niż to, które zwykle kupujemy w kartonowych opakowaniach. Nie jest rozcieńczane wodą, ani poddawane jakiejkolwiek obróbce, nie posiada też żadnych „polepszaczy”. To właśnie z takiego mleka jesteśmy w stanie zrobić sobie w domu ser – zachwala Magdalena Szczęśniak, do której należy urządzenie w gliwickim CH Forum.

– To nowość, która z pewnością przyjmie się wśród naszych klientów – zapewnia z kolei Agnieszka Mielcarz, dyrektor CH Forum. Automaty cieszą się powodzeniem m.in. Czechach, Austrii i we Włoszech. Na polskim rynku są wciąż ciekawostką.

Centrum handlowe Forum jest pierwszym wielkopowierzchniowym obiektem handlowym w Gliwicach, zlokalizowanym w samym centrum miasta. Właścicielem obiektu jest niemiecki fundusz inwestycyjny Deka Immobilien GmbH. W 2009 roku obroty netto centrum sięgnęły ok. 200 mln zł. To o 8 mln zł więcej niż w roku poprzedzającym. Centrum Handlowe Forum to 140 sklepów, w tym marki, które po raz pierwszy zagościły w mieście: Zara, H&M, Cropp Town, Home&You, Almi Decor, a także jedyny multiplex w Gliwicach – Cinema City. Galeria zlokalizowana jest przy ul. Lipowej 1.