Wyróżnienia przyznawane są firmom, które najintensywniej realizują zagadnienia CSR (Corporate Social Responsibility) czyli właśnie odpowiedzialności społecznej biznesu. Organizatorzy analizowali działalność polskich firm w poszczególnych regionach kraju pod względem ochrony środowiska, respektowania praw i interesów pracowników, dbałości o pozostałych interesariuszy, działań charytatywnych i sponsoringowych oraz etycznego i zgodnego z prawem podejścia do biznesu. Spośród przedsiębiorstw deklarujących wprowadzanie standardów CSR wyłoniono te, których aktywność na tym polu może stanowić wzór do naśladowania dla całego rynku.

Rossmann w minionym roku szczególnie zaangażował się w pomoc ofiarom powodzi. Do kilkunastu najbardziej poszkodowanych gmin trafiły transporty ze środkami czystości, a dodatkowo firma sfinansowała odbudowę zniszczonych przez wodę boiska i szkoły w Sandomierzu. Ponadto Rossmann systematycznie angażuje się w akcje pomocowe realizowane przez Fundację TVN „Nie jesteś sam”, Caritas, Fundację Gajusz i wiele innych organizacji pożytku publicznego.

Rossmann Polska należy do grupy kapitałowo – zakupowej tworzonej przez Rossmann GmbH i A.S.Watson. Firma posiada kilka tysięcy drogerii działających w 55 krajach. Do grupy należą tak znane sieci sklepów jak: Rossmann, Kruidvat, A.S.Watson, Superdrug, Savers, Trekpleister, ICI Paris.