Będzie to pierwsza w Świnoujściu nowoczesna galeria handlowo-usługowa, wyposażona w niewielki multipleks. Nie można spodziewać się też, że sam obiekt centrum handlowego będzie pokaźnych rozmiarów.
Według planów inwestora, Galeria Świnoujście ma być usytuowana przy ul. Dąbrowskiego, w miejscu dzisiejszego Komfortu.

O planach budowy słychać było już od dawna, teraz jednak ze względu na systematyczne organizowanie niezbędnych do budowy pozwoleń, termin rozpoczęcia budowy wydaje się być bliski – realizacja projektu rozpocznie się najprawdopodobniej już w nadchodzącym roku.

Świnoujście, jedno z najatrakcyjniejszych miast polskiego wybrzeża, położone jest na północno-zachodnim krańcu Polski. Obecnie na terenie Świnoujścia znajduje się kilka terenów inwestycyjnych, które czekają na inwestorów. Chodzi o nieruchomość przeznaczoną pod działalność pensjonatowo – hotelową przy ul. Żeromskiego, nieruchomość pod mieszkania wielorodzinne przy ul. 11 listopada, grunty przy ul. Skandynawskiej przeznaczone pod funkcje usługowo – handlowe oraz nieruchomość przy ul. Barlickiego i Okólnej, która może być przeznaczona pod budnownictwo mieszkaniowe, biurowe, administracyjne i oświatowe, a także na cele handlu detalicznego, gastronomii, rozrywkowe lub hotelowe.