O transakcji joint venture Plaza Centers informuje w wydanym w ostatnią środę, 29 grudnia br. komunikacie, w którym czytamy, że z całkowitej wartości 75 mln dolarów, 22,7 mln dolarów zostanie opłacone przez przejęcie zobowiązań ciążących na pozyskanych siedmiu nieruchomościach. Sprzedającym była firma Charter Hall Retail REIT.

Zakupione galerie handlowe są zlokalizowane w Georgii (cztery obiekty), w Oregonie (dwie nieruchomości) oraz na Florydzie (jedna galeria). Centra handlowe są skomercjalizowane w około 90 proc. – wśród najemców odnajdziemy Publix, Kroger, Albertsons, Safeway, Trader Joe’s, Marshalls and Petsmart. Jak wskazuje komunikat Plaza Centers, łączne przychody operacyjne netto wszystkich nabytych obiektów sięgają 7 mln dolarów.

Ran Shtarkman, prezes Plaza Centers poinformował, że jest to druga już w 2010 roku taka transakcja w Stanach Zjednoczonych. Zakup stanowi kontynuację strategii nabywania aktywów z wysoką stopą kapitalizacji, a ta w przypadku siedmiu najnowszych obiektów wynosi około 9,2 proc.

Plaza Centers wzmacniając swoją pozycję na amerykańskim rynku, dąży do osiągnięcia pozycji czołowego inwestora w sektorze nieruchomości komercyjnych dedykowanych dla handlu detalicznego.