Ansja Cafeteria zlokalizowana jest na pierwszym piętrze galerii, niedaleko kina Helios. Oprócz miejsc dla gości wewnątrz lokalu, znajdują się także stoliki w rattanowym ogródku, usytuowanym w atrium galerii, z którego rozpościera się widok na pasaże wszystkich kondygnacji obiektu. W ofercie kawiarni można znaleźć szeroki wybór deserów, m.in. Apple nest – tartaletkę z kruchego ciasta z plasterkami półksiężycami jabłek powlekanych sosem maślano-cynamonowo-alkoholowym, podawanych na gorąco z gałka lodów waniliowych oraz chocolat fondant, czyli gorącą, czekoladową babeczkę z wypływającą czekoladą z gałką lodów waniliowych.

Empik Cafe znajduje się na parterze centrum. Spółka Empik Cafe powołana została przez Empik Media & Fashion (49 procent udziałów) i HDS Polska (51 procent). Do HDS należy sieć Voyage Cafe. Już w 2008 roku rozpoczęto ujednolicanie wizerunku i zamianę lokali Voyage na Empik Cafe. Ponadto, jak już pisaliśmy, w zeszłym roku spółka wprowadziła własną markę lodów – Furore. Planowane jest powstawanie wysp lodowych w kawiarniach sieci oraz niezależnych punktów w centrach handlowych.

Na trzech poziomach Galerii Piastów, o łącznej powierzchni około 35 tysięcy mkw., znajduje się 100 sklepów, punkty usługowe, restauracje i kawiarnie. Na terenie centrum zlokalizowane są także delikatesy Piotr i Paweł, a także Centrum Fitness, kręgielnia oraz kino Helios.