Zmiany w aktualnej panoramie Szczecina są spowodowane koncepcją budowy drogi, która będzie przebiegać właśnie na terenie dzisiejszego budynku centrum handlowego Fala, obiektu należącego do spółki Finka. Finalnie zostanie on całkowicie zburzony.

Nie oznacza to jednak, że mieszkańcy miasta stracą swoją galerię handlową. Zmieni ona jednak lokalizację, a co za tym idzie zyska inny wygląd. Zaprezentowany został już projekt architektoniczny nowej Fali. Będzie to wysoki, oszklony budynek, pełniący funkcję biurowo-handlową, na parterze którego przestrzeń znajdą dotychczasowi najemcy CH Fala. Wyższe kondygnacje mają zostać przeznaczone na biura.

Jak zapowiada inwestor nowej Fali możemy spodziewać się w 2018 roku.

Centrum handlowe Fala w Szczecinie powstało w 1999 roku przy al. Wyzwolenia 44a, czyli w samym sercu miasta. Obiekt dysponuje powierzchnią całkowitą wynoszącą ok. 4,4 tys. mkw., na której zlokalizowane 89 lokali handlowych i usługowych, a także supermarket spożywczy – jego powierzchnia to ok. 800 mkw.

Inwestorem galerii jest firma Finka, która została powołana w 1998 roku. Jest spółką prawa handlowego zrzeszającą szczecińskich kupców. Założona została w celu wybudowania obiektu handlowo-uslugowego w stolicy woj. zachodniopomorskiego.