W najbliższych miesiącach otwarty ma zostać punkt w centrum handlowym Janki pod Warszawą, w CH Forum w Gliwicach oraz CH Turawa w Opolu. Dokładne terminy otwarć nie są jeszcze znane. Wiadomo tylko, że o ile dwie pierwsze galerie handlowe już działają, to centrum handlowe Turawa otwarte zostanie najwcześniej na wiosnę 2011 roku. Wtedy też ruszyć ma lodziarnia o powierzchni 70 mkw.

Historia produkcji lodów przez firmę Grycan sięga czasów przedwojennych. Firma rozwijała się pod marką Zielona Budka, po czym zmieniła nazwę na Grycan – Lody od pokoleń. Obecnie firma prowadzi przeszło 90 lodziarni, z czego 19 – w tym salony firmowe – zlokalizowanych jest w Warszawie, pięć w Gdańsku, cztery we Wrocławiu, po trzy w Krakowie czy Gdyni. W Opolu nie ma jeszcze salonu sieci, zaś w Gliwicach działa już punkt sprzedaży w centrum handlowym Arena.

Ostatnio przyjęta strategia firmy Grycan to otwieranie lokali także przy modnych ulicach w centrach dużych miast. W lipcu 2010 roku ruszyła lodziarnio-kawiarnia przy warszawskim Nowym Świecie.

Oferta lodziarni Grycana to lody tradycyjne i sorbetowe w licznych smakach, a także orzeźwiające napoje owocowe, desery klasyczne (np. ciasta i ciastka), desery lodowe, koktajle lodowe i efektowne desery dla najmłodszych.