Władze miasta Rzeszowa po kilku latach negocjacji odkupiły od Carrefoura teren o powierzchni sięgającej około 10 hektarów. Wartość transakcji opiewa na sumę 6 mln zł, z czego 2 już zostało wpłacone na konto francuskiego właściciela sieci hipermarketów, a pozostałe 4 mln zł zostaną dopłacone już w 2011 roku.

Teraz na działce, na której Carrefour pierwotnie planował realizację inwestycji handlowej, stworzony zostanie park miejski. Realizacja projektu nie była możliwa ze względów ochrony środowiska i znajdującego się tu siedliska podlegającego ochronie gatunku zimowita jesiennego. Późniejsze starania firmy o zamianę terenu z miastem nie przyniosły pozytywnych efektów.

Carrefour Polska należy do Grupy Carrefour, czyli francuskiej sieci hipermarketów i supermarketów. Historia firmy sięga roku 1963, wówczas w Annecy we Francji powstał pierwszy supermarket tej marki.
 
Wybudowano go na skrzyżowaniu pięciu ulic, stąd też nazwa Carrefour, która w języku francuskim oznacza "skrzyżowanie". Od momentu założenia firma otworzyła w 33 krajach Europy, Azji i Ameryki Południowej ponad 15 tys. sklepów, w których pracuje prawie pół miliona pracowników w około 100 narodowościach. W Polsce pierwszy hipermarket Carrefour został otwarty w listopadzie 1997 roku w Łodzi.