Najprawdopodobniej jeszcze przed wrześniem 2012 roku w Inowrocławiu powstanie nowe centrum handlowe. Galeria znajdzie się przy ulicy Wojska Polskiego. Ostatnio władze Inowrocławia podpisały umowę zezwalającą na przebudowę infrastruktury drogowej wokół terenu inwestycji. Reorganizacja przestrzeni miejskiej będzie w całości sfinalizowana przez inwestora, tj. ACE 1 sp. z o.o. z Krakowa. Umowę w imieniu firmy podpisał Tomasz Szewczyk, prezes zarządu i jednocześnie dyrektor „Acteeum Group".

– Cieszy fakt, że oczekiwania Inowrocławian w zakresie posiadania na miejscu galerii zostaną zrealizowane. Nasi mieszkańcy nie będą musieli wyjeżdżać do tego typu obiektów do Bydgoszczy czy Torunia. Zadowolony jestem także z faktu, iż przy okazji tego przedsięwzięcia pracę znajdzie kilkaset osób. Inowrocław zyska także atrakcyjny pod względem wizualnym obiekt – mówił podczas spotkania Prezydent Miasta Inowrocławia, Ryszard Brejza.

W planie jest budowa wielkopowierzchniowego obiektu handlowo-usługowego na Os. Rąbin. Obiekt będzie dysponował 35 tys. mkw. powierzchni całkowitej. W nowej galerii znajdzie się miejsce na market spożywczy, sklep typu „dom i ogród" i kilkadziesiąt butików.

Na potrzeby zmotoryzowanych klientów obok galerii handlowej powstanie parking dysponujący miejscem na tysiąc samochodów.

Prace budowlane mogą ruszyć już na przełomie sierpnia i września 2011 roku.