Trasa Rajdu Dakar po raz trzeci wiedzie przez bezdroża i pustynie Ameryki Południowej. Zawodnicy mają do pokonania 9,5 tys. km, z czego 5 tys. km to odcinki specjalne. To już 33. edycja tego najważniejszego w świecie motoryzacji wydarzenia.

Biało-czerwone barwy reprezentuje Rafał Sonik, zawodnik Orlen Team – prezes Gemini Holdings, zdobywca m.in. Pucharu Świata w Rajdach Cross-Country w 2010 roku i III miejsca w Rajdzie Dakar w 2009 roku.

Dlatego, specjalnie dla kibiców rajdu, w Gemini Park Tarnów stanęło Studio Dakar. Sportowe emocje w centrum handlowym rozpoczną się już 2 stycznia, czyli tuż po rozpoczęciu Rajdu Dakar. Prezentacja odcinków specjalnych, relacje wyświetlane na ogromnych monitorach i goście – eksperci, sympatycy, sportowcy – to tylko niektóre z planowanych atrakcji.

– Udział Rafała Sonika w Rajdzie Dakar uświadamia nam jak blisko tego wydarzenia jesteśmy – mówi Kinga Witek, Dyrektor ds. Marketingu i PR Gemini Park Tarnów.

Relacje trwać będą do zakończenia rajdu, czyli do 16 stycznia.

Centrum handlowe Gemini Park Tarnów jest usytuowane w północnej części Tarnowa. W obiekcie o łącznej powierzchni ok. 80 tys. metrów kwadratowych znajduje się blisko 70 salonów sprzedaży oraz punktów gastronomicznych i usługowych. Do największych najemców Galerii należą wielkopowierzchniowe markety: Tesco, Castorama oraz Media Markt. Inwestorem i deweloperem projektu jest Gemini Holdings, z siedzibą w Krakowie – spółka specjalizująca się w realizacji obiektów komercyjnych. Firmą zarządzającą obiektem jest GREM – Gemini Real Estate Management sp. z o.o.

Oprócz Gemini Park Tarnów spółka Gemini Holdings jest właścicielem Centrum Handlowo-Rozrywkowego Gemini Park w Bielsku-Białej, oddanego do użytku w maju 2009 roku. W planach Gemini Holdings jest budowa kolejnego obiektu handlowego w Tychach.