Noworoczny obiad można zjeść w Anatewce, która rozpoczyna pracę o 11:00, godzinę później otwarta będzie już restauracja Sioux. O 13:00 otworzy się Pizza Hut, o 14:00 Habibi i Coffee Heaven, a o 18:00 Paparazzi. Bierhalle zaprasza od 15:00.

Ci, którym zawsze mało tańca, nawet po Sylwestrze mogą wybrać się do Fever. Nowy rok można rozpocząć też sportowo na lodowisku (czynne 10:00-22:00) lub w Grakuli (od.16:00). Na fanów gier czekać też będzie Jazda Park (od 13:00), a na kinomaniaków od 12:30 Cinema City.

Wcześniej – w ramach Sylwestrowego spotkania – Manufaktura przywita Nowy Rok wielkim pokazem fajerwerków. Świetlne widowisko będzie najlepiej widoczne z rynku Manufaktury. Na widowiskowy pokaz, złożą się włoskie, chińskie i hiszpańskie efekty, wśród nich opadające do samej ziemi peonie. Niebo nad Manufakturą rozświetlą wielobarwne, złożone kompozycje. Pokaz rozpocznie się o północy i potrwa dziesięć minut.

Miłośnicy zimowych sportów będą mogli przywitać Nowy Rok na łyżwach. Lodowisko w Manufakturze pracować będzie do godz. 3:00.

Manufaktura zlokalizowana jest w Łodzi, pomiędzy ulicą Zachodnią, Ogrodową, Drewnowską i Karskiego. Powierzchnia całego centrum wynosi 27 ha (w tym dziewięć ha powierzchni po modernizacji i 9,5 ha powierzchni użytkowej nowo wybudowanej). W Manufakturze znajduje się ok. 260 sklepów (w tym dwa hipermarkety). A dodatkowo: centrum rozrywki i rekreacji (w tym kino z 15 salami, w tym jedna z trójwymiarowym ekranem 3D, arena do jazdy na rolkach, kręgielnia, sztuczna ściana wspinaczkowa, fitness klub i skate park oraz kompleks ok. 60 restauracji oraz kawiarni.