Restauracja McDonald’s zlokalizowana przy Al. Solidarności w Lublinie, w bezpośrednim sąsiedztwie Galerii Olimp to czwarta lokalizacja międzynarodowej sieci w tym mieście. Nowy punkt dysponuje jednak największym metrażem. Wewnątrz posiada około 150 miejsc siedzących. Reatauracja prowadzi także sprzedaż w systemie McDrive.

McDonald’s dysponuje ponad 32 tys. barów szybkiej obsługi w około 120 krajach na całym świecie. Plany na 2010 rok zakładały otwarcie tysiąca nowych restauracji. Sieć rozpoczęła działalność w Polsce w 1992 roku, otwierając pierwszą restaurację w Warszawie. W kraju działa obecnie ponad 243 lokali sieci, w tym około 100 prowadzonych na zasadzie franczyzy.

Po ostatniej rozbudowie centrum handlowe Olimp stało się jedną z największych tego typu galerią we wschodniej Polsce. Przebudowę rozpoczęto w 2007 roku, gotowy obiekt został oddany do użytku w połowie 2009 roku, zwiększając powierzchnię budynku do 65 tys. mkw. W aktualnej postaci obiekt dysponuje czterema kondygnacjami, w tym dwiema podziemnymi. Powierzchnia każdego poziomu liczy 13 tys. mkw. Powierzchnia całego obiektu wynosi ponad 90 tys. mkw. W galerii prowadzi handel około 300 sklepów i punktów, zatrudniając ponad dwa tysiące pracowników. W sumie na parkingach Olimpu może zaparkować ponad 1500 samochodów.