Pierwszy z zapowiadanych projektów to budowa centrum handlowego Ferio w Szczecinie. Jego realizacja ma się rozpocząć w I kw. 2011 roku, a otwarcie zaplanowano na IV kw. 2012 roku. Maciej Krenek dodał, że firma pracuje również nad kolejnymi dwoma projektami o wartości maksymalnej 50 mln euro. Oba miałby zostac uruchomione również w 2012 roku. – Szukamy również kolejnych lokalizacji, głównie wśród średnich miast (…). Mamy wyodrębnionych pięć potencjalnych lokalizacji tego typu – dodał dyrektor zarządzający RE Project development.

W połowie grudnia tego roku firma RE project development podpisała z brytyjskim funduszem inwestycyjnym Rockspring umowę sprzedaży centrum handlowo-uslugowego Ferio w Koninie. Wartość transakcji to 47,2 mln euro. Był to ostatni obiekt w portfolio nieruchomościowym spółki. Teraz, według zapowiedzi dyrektora Krenka, jego budowa zaczyna się od nowa.

Obiekt w Szczecinie powstanie na terenie dawnych zakładów Polmo przy Alei Wojska Polskiego. Całkowita powierzchnia galerii wyniesie 44,2 tys. mkw., a powierzchnia najmu – 31,5 tys. mkw. W centrum znajdzie się ponad 100 sklepów. Wartość szczecińskiej inwestycji spółki RE Project Development szacuje się na ponad 150 mln zł.