Forum Gliwice na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zacznie grać już o godz. 11.30. Przez cały dzień Orkiestrę nakręcać będą koncertujące na żywo zespoły muzyczne oraz profesjonalna grupa taneczno-akrobatyczna Rean. Jej założyciel, Andrzej Dylczyk, poprowadzi całą imprezę, w tym liczne licytacje.
 
Główną z nich, podczas której licytowane będzie ogromne serce z kwiatów i czekolady, zaplanowano na godz. 16.00. Będą też aukcje gadżetów, kubków z podpisem Jurka Owsiaka oraz piłki z autografami piłkarzy śląskich klubów: Piasta Gliwice, Górnika Zabrze i Polonii Bytom.

W niedzielę, 9 stycznia, każdy będzie mógł popisać się swoimi nieprzeciętnymi umiejętnościami – centrum odda do dyspozycji amatorom Wolną Scenę. Zapisy przyjmowane są za pośrednictwem formularza kontaktowego na stronie www.forumgliwice.pl.

Będzie też coś ekstra dla najmłodszych: RoboCAMP, czyli zajęcia z programowania robotów, podczas których wykorzystuje się zaawansowane systemy klocków LEGO (od 15.00 do 19.00).

Podczas 19. finału Orkiestry CH Forum zaprasza ponadto na bezpłatne konsultacje medyczne Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA Poland oraz akcje prozdrowotne. Dzięki nim można będzie wykonać najprostsze testy i badania oraz dowiedzieć się, jak rzucić palenie lub zostać dawcą organów.

Do wieczora na terenie centrum kwestować będą akredytowani wolontariusze Orkiestry. Dochód z 19. Finału WOŚP zostanie przekazany na pomoc dzieciom z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.