W Millenium Hall na ponad 56,5 tys. mkw. będzie działać około 250 sklepów. W galerii pojawią się marki dotąd w Rzeszowie nieobecne.

Jak zapewniają przedstawiciele galerii, jednym z sukcesów komercjalizacji jest niemal dwukrotne zwiększenie powierzchni dla Grupy Inditex, która oprócz Zary otworzy tu salony: Pull and Bear, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius, Oysho.

W Millenium Hall działać będzie także pierwszy w Rzeszowie multipleks – Multikino, które zajmie ok. 3 tys. mkw. powierzchni i położone będzie na dwóch kondygnacjach obiektu. Multikino w Millenium Hall będzie dysponowało dziewięcioma nowoczesnymi salami.

Funkcja hotelowo-turystyczna wraz z centrum konferencyjno-biznesowym będzie realizowana przez sieć Hilton (Hilton Garden Inn). Hotel zaoferuje gościom 102 pokoje i będzie jednym z pierwszych w Polsce obiektów tej marki.

Millenium Hall to także funkcja rekreacyjna. Sercem obiektu będzie wewnętrzny skwer koncertowo-eventowy. Pomieści on kilka tysięcy osób. To tu goście centrum spotykać się będą na różnego rodzaju wydarzeniach: koncertach, targach, pokazach, wystawach. Dodatkowa atrakcja to multimedialna fontanna. W Millenium Hall działać będzie również nowoczesny klub muzyczny. W centrum pojawi się też Stowarzyszenie Siemacha.

Otwarcie Millenium Hall jest zaplanowane na 15 października 2011 roku.