Transakcja zostanie sfinalizowana w I kw. 2011 r.

Europa Centralna jest największym projektem firmy deweloperskiej Helical Poland, która wybuduje obiekt ze środków Aareal Banku. Etap 1 inwestycji to 67 tys. mkw. powierzchni handlowej netto. W tej chwili prace przygotowawcze na terenie inwestycyjnym i połączenia drogowe są w fazie ukończenia. Wkrótce zostanie także wybrany generalny wykonawca. Otwarcie obiektu planowane jest na 2012 rok.

Do głównych najemców Europy Centralnej należą in.: Tesco (Extra), Castorama, Media Expert, H&M, KappAhl, Reserved, Rossmann, Kakadu i Super-Pharm.

Za wynajem powierzchni odpowiedzialny jest zespół Helical we współpracy z firmą King Sturge i Colliers International.

Założona w 2005 roku spółka Helical Poland sp. z o.o. jest spółką zależną Helical Bar plc, brytyjskiej firmy inwestycyjno- deweloperskiej, notowanej na giełdzie papierów wartościowych w Londynie. Znaczny potencjał wzrostu rynków Europy Centralnej, zaobserwowany przez Helical Bar, skłonił firmę do otwarcia pierwszego zagranicznego biura w Warszawie. W 2008 r. otwarto dodatkowe biuro w Krakowie.

Helical Poland specjalizuje się w budowie parków handlowych i centrów handlowych. W najbliższych latach zamierza oddać do użytku ponad 110 tys. mkw. pow. w kolejnych projektach zlokalizowanych na południu Polski. Helical Poland poszukuje możliwości inwestycyjnych w największych polskich aglomeracjach. W strefie zainteresowań firmy mieszczą się istniejące obiekty, tereny przeznaczone pod zabudowę wielkopowierzchniową oraz projekty typu joint-venture.